Denna upphandling gäller ramavtal för senior projektledare, junior projektledare, projekteringsledare, byggledare och kontrollansvarig (KA). Ramavtal kommer att tecknas med tre leverantörer.
Ramavtalen kommer gälla för två år men med möjlighet att på oförändrade villkor förlängas med 1 + 1 år.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen