Stockholms stadsbiblioteks publika verksamhet är organiserat i cirka tolv enheter. Vid varje enhet arbetar en bemanningsansvarig som dagligen stämmer av enhetens personalsituation. I de fall personal saknas kan Stockholms stadsbibliotek ha behov av att hyra in personal om inte situationen kan lösas med egen personal som omdisponeras.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79995000 Biblioteksadministration, 92500000 Biblioteks-, arkiverings-, musei- och övriga kulturtjänster, 92511000 Bibliotekstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen