108184-2021 - ResultatSverige-Stockholm: Säkerhetskopiering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Teknisk kopiering inom bygg- och anläggningssektorn
Referensnummer: T2020-02257
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72910000 Säkerhetskopiering
II.1.4.
Kort beskrivning
Gemensamt ramavtal för att tillgodose beställarens behov av kopieringstjänster inom bygg- och anläggningssektorn och avser bland annat digitaltryck, ritningar, digitalisering, scanning och lagring av tekniska handlingar och andra dokument/ritningar, arbetsplatsskyltning, exponering m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72910000 Säkerhetskopiering, 79521000 Kopieringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen