108196-2023 - ResultatSverige-Jönköping: Funktionellt stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kompressionsprodukter
Referensnummer: RJL 2022/606
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33180000 Funktionellt stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Kompressionsprodukter, standard och måttsytt, såsom strumpor, byxor, ärmar mm. Nattkompression, justerbar kompression.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33196000 Medicinska hjälpmedel, 33196100 Hjälpmedel för äldre personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen