2. Förfarande
Förfarande
Titel: Service, reparation och installation av hissar
Beskrivning: Uppdraget omfattar hisservice, jourverksamhet samt felavhjälpande underhåll av ESEMs hissanläggningar, i enlighet med ESEMs kvalitetskrav, mål och syfte. Arbetet inkluderar service, reparationer och installationer av hissar och styrskåp, samt vid behov även uppgraderingar. Utöver detta har ESEM behov av jourtjänster från Leverantören.
Intern identifierare: UH 25-43
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50740000 Reparation och underhåll av hissar
Ytterligare klassificering (cpv): 42416100 Hissar, 42416300 Hissverk, 42419500 Delar till hissar, skophissar eller rulltrappor, 42419510 Hissdelar, 45313000 Installation av hissar och rulltrappor, 45313100 Hissinstallationer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000