2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS - Konsulttjänster inom management Region Norrbotten
Beskrivning: Region Norrbotten inbjuder till att ansöka om att delta i ett dynamiskt inköpssystem - Konsulttjänster inom management. Upphandlingsdokumenten innehåller samtliga förutsättningar/krav som gäller för anbudsgivningen. En inledande ansökningsperiod löper under 30 dagar från att Inköpssystemet annonserats. Alla ansökningar som inkommit inom den inledande 30-dagarsperioden ska utvärderas innan Region Norrbotten får börja använda Inköpssystemet och bjuda in till anbudsgivning för specifika uppdrag.
Intern identifierare: 24/66
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000