2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ansökningsinbjudan - Upphandling av Kommunikationstjänster
Beskrivning: Swedac välkomnar leverantörer att ansöka om att få lämna anbud i Swedacs upphandling av kommunikationstjänster. Avtalet med nu upphandlad kommunikationsbyrå löper ut 16 augusti, 2025. Upphandlingens syfte är att säkerställa relevant kompetens och kapacitet för Swedacs kommunikationsarbete. Den upphandlade kommunikationsbyrån kommer i praktiken att fungera som Swedacs kommunikationsavdelning och utföra alla delar av kommunikationsarbetet under ledning av Swedacs kommunikationschef.
Intern identifierare: 25/1
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79416200 Konsulttjänster för public relations
Ytterligare klassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000