Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt vibratorsystem
Referensnummer: 22FMV1439
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nytt vibratorsystem vilket skall vara anpassad till nuvarande förstärkare. se upphandlingsdokument för mer information.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 300 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38540000 Maskiner och apparater för provning och mätning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Nytt vibratorsystem vilket skall vara anpassad till nuvarande förstärkare.
Upphandling, 21FMV3447, genomfördes 2021 men var tvungen att avbrytas september 2021 då inga giltiga anbud inkom. Anledningen var att leveranstiden, som var ett skall krav, ansågs inte kunna uppfyllas av leverantörer.