108427-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Säkerhetstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Värdetransporttjänster 2018
Referensnummer: 2018/00125
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av värdetransporter åt Landstinget Blekinge inklusive Blekinge Folkhögskola.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 79713000 Vakttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen