Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Banktjänster för Stockholms stad
Referensnummer: KS 2022/1012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66110000 Banktjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar flödesrelaterade banktjänster, d.v.s. huvudsakligen koncernkonto med kredit, löneförmedling, betalningsförmedling, dagskassor, betalning via kortterminaler, inköps- och betalkort, försörjningsstödsbetalningar samt service- och supporttjänster. Upphandlingen omfattar stadens samtliga nämnder samt de bolag och stiftelser som anmält sitt deltagande.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 350 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30163000 Betalkort, 66000000 Finans- och försäkringstjänster, 66100000 Bank- och investeringstjänster, 66110000 Banktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen