108495-2020 - ResultatSverige-KIRUNA: Gatsten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp av marksten
Referensnummer: 2019-117
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113140 Gatsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans av hällar och ramstenar av granit respektive skiffer till nya Kiruna centrum
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
14212200 Stenmaterial, 44912000 Diverse byggnadssten, 44912400 Kantsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen