2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel 2025, SLL900
Beskrivning: Region Stockholm upphandlar Livsmedel. Specifikt avses kaffe, te mm
Intern identifierare: FSN 2024-0277
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror
Ytterligare klassificering (cpv): 15821200 Småkakor, 15842210 Chokladdryck, 15860000 Kaffe, te och liknande produkter, 15861100 Rostat kaffe
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Livsmedel - generell del
Beskrivning: Region Stockholm upphandlar livsmedel med lång hållbarhetstid. såsom kaffe, te, choklad och småkakor.
Intern identifierare: 1533907
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kaffe, te mm
Beskrivning: Region Stockholm upphandlar livsmedel med lång hållbarhetstid.
Intern identifierare: 1533909