108542-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem - Kulturstöd
Referensnummer: 2.6/2342/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Kulturförvaltningen avser att byta ut nuvarande system och påbörja införandet januari 2022. Målet är att kunna gå i produktion med prioriterade processer sommaren 2022. Därför ämnar kulturförvaltningen upphandla ett modernt och ändamålsenligt verksamhetssystem för att stödja hela processen kring ansökan, handläggning, bedömning, utbetalning, redovisning och uppföljning av kulturstöd.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen