108677-2018 - ResultatSverige-Tranås: Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
MBK tjänster
Referensnummer: IN422886
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71250000 Arkitekt-, ingenjörs- och mätningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar mättekniska tjänster och ajourhållning av register och primärkarta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71350000 Vetenskapliga och tekniska ingenjörstjänster, 71353000 Markmätningar, 71354000 Kartframställning, 71355000 Mätningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen