See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Arbetskooperativ
Beskrivning: Kriminalvården upphandlar ramavtal med ett antal leverantörer för placering i arbetskooperativ av frivårdsklienter som dömts till skyddstillsyn med särskild behandlingsplan (kontraktsvård) och intagna som vistas utanför anstalt på vårdvistelse enligt 11 kap 1§ Fängelselagen (FäL).
Föregående meddelande: 009809-2023
Intern identifierare: 2023-11887
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Se upphandlingsunderlag
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Se upphandlingsdokument
Huvudklassificering (cpv): 75231000 Tjänster med avseende på rättsverksamhet
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Arbetskooperativ Kravspecifikation
Huvudklassificering (cpv): 75231200 Tjänster i samband med kvarhållande i häkte och rehabilitering av brottslingar