108737-2022 - ResultatSverige-Lund: Kylskåp och frysar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vitvaror och köksapparater
Referensnummer: V 2021/2757
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39711100 Kylskåp och frysar
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds universitet upphandlar ramavtal för leverans, installation och service av vitvaror och köksapparater för konsumentbruk
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31711422 Mikrovågsutrustning, 39710000 Elektriska hushållsapparater, 39711000 Elektriska hushållsapparater för livsmedel, 39711120 Frysar, 39711310 Elektriska kaffebryggare, 39713100 Diskmaskiner, 42716120 Tvättmaskiner, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45350000 Maskintekniska installationer, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen