See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av utemiljö - område Norr & A
Beskrivning: Är ni Falu kommuns entreprenör för drift och underhåll av utemiljö? Brinner ni för att hålla stadens utemiljö vacker, funktionell och säker? Då är ni välkomna att lämna ert bästa anbud i denna upphandling av Drift och underhåll av utemiljö, område Norr samt område A.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77314000 Markskötsel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111239:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45233000 Anläggningsarbete för motorvägar, vägar, järnvägar samt start- och landningsbanor, 45233141 Väghållning, 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster, 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77320000 Skötsel av idrottsplatser, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77342000 Klippning av häckar, 77314100 Anläggning av gräsmattor, 90620000 Snöröjning, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden