108760-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Eskilstuna: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster Parkarbetare
Referensnummer: IE 19.133
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal för tillfällig bemanning av parkarbetare för Park- och avdelningen på Stadsbyggnadsförvaltningen i Eskilstuna kommun.
Arbetet som leverantörens personal förväntas utföra innefattar bland annat:
Gräsklippning - efterputsning
Renhållning
Ogräsrensning
Underhåll av lekplatser
Skyffling av grusytor
Målningsarbeten
Offentlig utsmyckning
Vegetationsåtgärder, t.ex. häckklippning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50870000 Reparation och underhåll av lekplatsutrustning, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen