Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandlingssystem
Referensnummer: 2019:711
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212490 Programvaruutvecklingstjänster för upphandling
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar ett komplett upphandlingssystem som Tjänst enligt upphandlingsdokumentet. Leverantören ska bedriva ett fortlöpande utvecklingsarbete av upphandlingssystemet med kontinuerlig anpassning till nya och förändrade upphandlingsformer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48490000 Programvara för upphandling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen