108790-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hudsjukvård – Upphandling av Specialiserad hudsjukvård
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av Specialiserad hudsjukvård
BeskrivningUppdraget omfattar specialiserad öppenvård inom specialiteten hud- och könssjukdomar. Uppdraget omfattar utredning, diagnostik, behandling och uppföljning av patienter med hud- och könssjukdomar, vilka varken kräver akutsjukhusens resurser eller kan utföras av primärvården.
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken-
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121282 Hudsjukvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelObjekt 1
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121894:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelObjekt 2
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121894:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelObjekt 3
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121894:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelObjekt 4
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121894:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelObjekt 5
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:121894:Lot:5