108797-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Nacka: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänst för kundundersökning
Referensnummer: UBN 2020/15
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en tjänst för undersökning i skola. Undersökningen genomförs i form av enkäter på webben i kombination med pappersenkäter, och genomförs i samarbete med förskolor och skolor. Resultaten från undersökningen redovisas i form av diagram och tabeller till förskolor och skolor och till kommunen för att stödja kvalitetsarbetet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 240 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik, 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311100 Utformning av undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79311400 Ekonomiska undersökningar, 79313000 Resultatuppföljning, 79315000 Sociala undersökningar, 79320000 Opinionsundersökningar, 79330000 Statistiktjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen