108828-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster – Saneringstjänster 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSaneringstjänster 2026
BeskrivningRättviks Fastigheter upphandlar saneringstjänster för kommunkoncernen.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45262660 Asbestsaneringsarbete, 90650000 Avlägsnande av asbest, 90700000 Miljötjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSaneringstjänster 2026