108881-2023 - ÄndringSverige-Tumba: Trädfällning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Riskträd
Referensnummer: SBN/2022:00754
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211400 Trädfällning
II.1.4.
Kort beskrivning
Botkyrka Kommun har för avsikt att teckna ramavtal Riskträd med två (2) leverantörer i rangordning. Inköp på avtalet omfattar omhändertagande av ej akuta riskträd.
(Botkyrka kommuns Tekniska förvaltning har jouren för riskträd.)