108902-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Borås: Företagshälsovård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård
Referensnummer: 22/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85147000 Företagshälsovård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar företagshälsovård inom följande områden (området kan innefatta kompetens, verktyg, tjänst):
- Förebygga ohälsa
- Systematiskt arbetsmiljöarbete
- Efterhjälpande
- Utbildningar
- Andra tjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen