See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling ramavtal hållplatsutrustning
Beskrivning: Ramavtalet omfattar leverans av komplett väderskydd och övrig hållplatsutrustning. Väderskydden ska levereras med överenskomna komponenter och fundament och vara förberedda för anslutning av el- och teleinstallationer.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44212321 Busskurer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100248:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34920000 Vägutrustning, 34928400 Utrustning för allmän plats