2. Förfarande
Förfarande
Titel: Räkenskapsrevision Helsingborgs stad
Beskrivning: Upphandlingen omfattar räkenskapsrevision för granskning av Helsingborgs stad i enlighet med Standard för kommunal räkenskapsrevision. Granskning gäller delårsrapport och årsredovisning. Resultat av genomförd granskning ska, dels utgöra underlag för revisorernas prövning av ansvarsfrihet för kommunstyrelsen, dels utgöra underlag för konkreta förslag till förbättringar av stadens verksamhet.
Intern identifierare: 050/2023
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Räkenskapsrevision Helsingborgs stad