Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende barn och ungdomar 16-20 år
Referensnummer: 318/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar stödboende för barn och unga i åldern 16 till och med 20 år.
Stödboende innebär ett individuellt eller kollektivt boende där ungdomen får ett anpassat stöd utifrån individuella behov för ett självständigt boende och vuxenliv.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85310000 Socialt arbete, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen