10895-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Tryckta böcker
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inrättande av dynamiskt inköpssystem för analoga lärresurser
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22110000 Tryckta böcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Göteborgsregionen inrättar dynamiskt inköpssystem för analoga lärresurser
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30192000 Kontorsmateriel, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 39162100 Undervisningsutrustning, 39162110 Undervisningsmaterial
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen