10896-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: Livsmedel, drycker, tobak o d
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nära mat - Färskt kött och chark
Referensnummer: KS-UH/2021:67
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.1.4.
Kort beskrivning
XXXXXXXXXXXXXX
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
KASSLER (kotlettrad)
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
XXXXXXXXXXXX
RÖKT SKINKA
Del nr: 2
BACON
Del nr: 3
Fläskkött
Del nr: 4
Blandfärs
Del nr: 5
Nötkött
Del nr: 6
Värmlandskorv
Del nr: 7
Övrig korv av nötkött
Del nr: 8
Viltkött
Del nr: 9
Lamm
Del nr: 10