Huvudsaklig CPV-kod 14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal med leverantörer som kan tillgodose beställarens behov av grus-, sten och annat fyllnadsmaterial i samband med gatuarbeten, mindre schaktarbeten, planerade anläggnings- och servicearbeten. Beställaren har även behov av att kunna hämta fyllnadsmaterial och avlämna schakt- och rivningsmassor, betong, asfalt och dylikt på ett och samma ställe.
För ytterligare beskrivning hänvisas till upphandlingsdokumenten i sin helhet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 14000000 Gruvprodukter, basmetaller och tillhörande produkter, 14200000 Sand och lera, 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen