108968-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Vänersborg: Katetrar
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nycklad förbrukning till OCT-utrustning, integrerad
Referensnummer: RS 2022-00343
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141200 Katetrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Förhandsinsyn om upphandling av ramavtal som avser kateter typ OCT Imaging Catheter till integrerat OCT-system.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33100000 Medicinsk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Västra Götalandsregionen har behov av kateter till integrerat OCT-system. Uppskattat behov är 300 kateter per år.