109102-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Expertkonsulter inom Hållbarhet
Referensnummer: UH-2021-3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Expertkonsulter inom område hållbarhet.
Almi Företagspartner AB, önskar upphandla Expertkonsulter inom området affärsutveckling med fördjupning inom Hållbarhet.
Syftet är att bidra till att företag med tillväxtpotential får stöd i sin utveckling och att vi får fler långsiktigt, hållbara företag i Sverige.
Huvudområden kommer att vara Hållbart: Ledarskap, Övergripande strategiskt hållbarhetsarbete i företagen, Konsumentfrågor, Miljöfrågor, Affärsetik, Mänskliga rättigheter samt Arbetsförhållanden. Som anbudsgivare kan ni offerera på ett eller flera av dessa områden.
Beräknad total volym för uppdragen bedöms ligga mellan 7,5 och 8 MSEK under avtalstiden.
Avtalen beräknas träda i kraft under våren 2021 och ska gälla fram till 2022-12-31 med möjlighet till förlängning med ett (1) + ett (1) år.
Välkommen med ert anbud!
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen