109103-2020 - ResultatSverige-Stockholm: IT-tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-Säkerhet som tjänst, Storstockholms brandförsvar
Referensnummer: 235-382/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72222300 IT-tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling avseende säkerhetsleverantör IT
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48730000 Säkerhetsprogramvara, 48732000 Programvara för datasäkerhet, 72212732 Programvaruutvecklingstjänster för datasäkerhet, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72253200 Stödtjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen