Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elarbeten
Referensnummer: 384/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av service- och underhållsarbeten, installationer samt mindre till- och ombyggnadsarbeten avseende elanläggningar inom beställarens fastighetsbestånd samt hyrda objekt. För ramavtalet gäller AB04/ABT06.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 40 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311000 Installation av elektriska ledningar och kopplingsarbeten, 45311100 Indragning av elektriska ledningar, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45317000 Övriga elinstallationsarbeten, 51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen