Syftet med upphandlingen är att tillgodose Länsstyrelsens behov av stängsel för betesdjur i skyddade områden och i områden som omfattas av åtgärdsprogram för hotade arter.
Länsstyrelsen avser att teckna ramavtal med flera leverantörer.
Samtliga anbudsgivare som uppfyller samtliga obligatoriska krav kommer att antas och beredas möjlighet att teckna ramavtal med Länsstyrelsen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928200 Stängsel, 34928220 Stängselmaterial, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45342000 Uppförande av stängsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen