1092-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Byggteknisk ledning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ansökningsinbjudan - Byggentreprenadtjänster, 0-1,5 miljoner kronor
Referensnummer: HB/2021:188
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser byggentreprenadtjänster med en avropsvolym mellan 0-1,5 miljoner kronor per avrop.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44316500 Smide, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45311200 Elektriska kopplingsarbeten, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331210 Installation av ventilation, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45442100 Målning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen