2. Förfarande
Förfarande
Titel: Takarbeten
Beskrivning: Denna upphandling avser drift och avhjälpande underhåll av tak inkl. snöskottning av tak, för Sollentunahem AB.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45261900 Reparation och underhåll av tak
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001