See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sektor Omsorg Systemstödsupphandling
Beskrivning: Östhammars kommun behöver upphandla ett verksamhetssystem för verksamheter inom individ och familjeomsorg samt vård och omsorg. Idag har kommunen ett traditionellt system med klienter och databas för att hantera all handläggning runt en brukare och utförare. I framtida process behöver myndighet – utförare såväl interna som externa – kund och andra aktörer kunna samarbeta mycket närmare varandra än vad som är fallet i dagens verksamhetssystem.
Föregående meddelande: 629852-2023
Intern identifierare: VON-2023-38
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72700000 Datanätstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000