2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniskt stöd VA-automation/driftsystem
Beskrivning: Sigtuna Vatten & Renhållning AB upphandlar ramavtal avseende tekniskt stöd inom VA-automation och driftövervakningssystem för bolagets VA-anläggningar. Uppdraget omfattar bland annat konsulttjänster inom PLC- och SCADA-programmering, felsökning, driftsättning, service- och installationsarbete samt elarbeten kopplade till VA-automation. Avrop sker löpande under avtalstiden utifrån Beställarens behov.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123663:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 65130000 Drift av vattenförsörjningsanläggning, 65320000 Drift av elektriska anläggningar, 71356000 Tekniska tjänster, 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning