109289-2017 - PlaneringSverige-Sundsvall: FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
(UHPLC) Instrument till MIUN.
Referensnummer: MIUN 2017/664
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Mittuniversitetet inbjuder till anbudsgivning av – Ultra High Performance Liquid Chromatography (UHPLC) Instrument med Trippelkvadrupol-detektor för analys av små till medelstora molekyler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se vidare i Upphandlingsdokumentationen.