109296-2023 - ÄndringSverige-Uppsala: Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandvårdsmaterial, förbrukning Del 2
Referensnummer: VF2023-00013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33130000 Utrustning och instrument för tandvård och underspecialiteter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ramavtal för ingående regioners behov av produkter inom kategorin Tandvårdsmaterial, förbrukning.
Upphandlingen
Varuförsörjningen avser upphandla ramavtal för tandvårdsmaterial, förbrukning och avser följande produktgrupper:
Tandfyllnadsmaterial
Endodontimaterial
Puts och poleringsmaterial
Engångsmaterial
Röntgen och skyddsutrustning
Profylax
Utrustning, tillbehör
Avtrycksmaterial
Instrument
Ortodonti