Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1153 Stamrenovering, Turkosen 11 & 12,
Referensnummer: TI 2020-1153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastigheterna Turkosen 11 och Turkosen 12 består av 6 st flerfamiljshus med 3-5 trapphus i varje byggnad. Totalt har
Flerfamiljshusen 24 trapphus.
Omfattning är stambyte, renovering av badrum och toaletter samt om- och bättringsmålning i rum som påverkas av stamrenoveringen.
Under byggtiden kommer hyresgäster att vara kvarboende.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45442100 Målning, 45442180 Ommålning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen