Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stängselarbeten.
Referensnummer: 6572
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45342000 Uppförande av stängsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdragen består av planerade och oplanerade stängselarbeten. Upphandlingen omfattar uppförande och service av stängsel, stolpar och grindar i anslutning till skolor, förskolor, idrottsplatser, arbetsområden, förråd m.m. samt nödvändiga markarbeten för montering av stängsel, stolpar och grindar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Stängselarbeten
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928200 Stängsel, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45342000 Uppförande av stängsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen