2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedelsförpackningar
Beskrivning: Uppdraget avser upphandling av engångsprodukter till livsmedel så som till exempel; matförpackningar, salladsskålar, boxar, burkar/bägare samt termoväskor för frakt av kalla matlådor.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44618000 Lätta behållare, korkar, kapsyler, kar och lock
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96086:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44618100 Lätta förpackningar, 44618420 Livsmedelskonserver, 44618330 Lock till behållare, 39222100 Engångsartiklar för catering, 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221240 Skålar, 39221130 Matbehållare, 39222200 Matbrickor