109371-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Timrå: Grus, sand, krossad sten och ballast
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sand- och grusmaterial.
Referensnummer: UH-2017-40
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
14210000 Grus, sand, krossad sten och ballast
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser Timrå kommuns behov av grus-, kross- och sandmaterial för kommunens allmänna arbeten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 6 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser avtal för inköp av grus-, kross- och sandmaterial för kommunens allmänna arbeten.
Anbud kan lämnas på hela eller delar av efterfrågat sortiment. Delarna framgår av upphandlingsdokumenten.