Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp och leverans av geodetiska mätinstrument.
Referensnummer: 2017-007
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38410000 Mätinstrument
II.1.4.
Kort beskrivning
Huddinge kommun upphandlar inköp och leverans av 4 stycken geodetiska mätinstrument till Lantmäteriavdelningen i Huddinge kommun. Upphandlingen omfattar även optioner på serviceavtal, eventuellt tillkommande tillbehör samt ytterligare ett mätinstrument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 38410000 Mätinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen