109396-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Motala: Brödprodukter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färskt bröd förpackat.
Referensnummer: UH-2017-36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15811000 Brödprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Successiva leveranser av förpackat färskt bröd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Färskt bröd förpackat, Boxholms kommun
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15811000 Brödprodukter, 15811100 Bröd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Färskt bröd förpackat, Mjölby kommun
Del nr: 2
Färskt bröd förpackat, Motala kommun
Del nr: 3
Färskt bröd förpackat, Ödeshögsbostäder AB
Del nr: 4