Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult inom deponi
Referensnummer: IT 21.114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Beskrivning av upphandlingen
Eskilstuna kommun upphandlar ett ramavtal för konsulter inom deponi. Avtalet innefattar olika typer av uppdrag relaterade till deponeringsprocessen.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
II.2.4.