Den här upphandlingen avser ett avrop av avtalsområdet: Dynamiskt inköpssystem (DIS) Tekniska konsulttjänster - Delområdet Projekt-Byggledning MARK. Uppdraget omfattar projektledning av Lumires projekt. I arbetet ingår projektledning och för projektering och utförande av projekt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen