109442-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Östersund: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Infusionsaggregat med tillbehör.
Referensnummer: RS/250/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser avtal för successiva avrop till Region Jämtland Härjedalen.
Vi emotser med intresse Ert anbud.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Position 1. Cytostatiskaset slutet 2-vägs med luftning och inbyggd backventil
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Position 2. Infusionsaggregat utan luftning 180 cm och Position 3. Infusionsaggregat med luftning 180 cm
Del nr: 2
Position 4. Infusionsaggregat med luftning 180 cm med backventil och 3-vägskran 10 cm.
Del nr: 3
Position 5. Transfusionsaggregat med Filter för Blod 180 cm
Del nr: 4
Position 6. Infusionsaggregat blandning med luftning 180 cm
Del nr: 5
Position 7. Infusionsaggr blandning med luftning 180 cm och med nålfritt injektionsmembran
Del nr: 6
Position 8. Kran infusion 3-vägs 15 cm microslang
Del nr: 7
Position 9. Tiva set med 3 3-vägskranar och luftat infusionsaggregat
Del nr: 8